ActualitateSport/Life

CSM Constanța, vicecampioană națională la rugby în 7!

Pe stadionul „Tepro” din Iași s-au desfășurat sâmbătă, 28 octombrie, meciurile din cadrul ultimei etape în Campionatul Național de rugby în 7, Grupa Elita.

Echipa CSM Constanța, antrenată de Nicolae Radu Mocanu și Daniel Boldor, nu le-a lăsat nicio șansă adversarelor, încheind turneul cu victorii pe linie.

CSM Constanța a câștigat Grupa B, cu trei succese, în primul meci a dispus clar de Poli Iași cu 42-7(21-7), apoi a avut o repriză secundă excelentă cu Rapid București, când deși a fost condusă la pauză cu 7-0, a revenit cu trei eseuri și s-a impus cu 15-7, iar în ultima partidă a învins categoric pe CSU Arad cu 47-0 (26-0).

În finala turneului, CSM Constanța și-a demonstrat superioritatea evidentă în fața campioanei CSU Elbi Cluj pe care a învins-o cu 33-0 (19-0).

CSM Constanța își menține titlul de vicecampioană, după ce și în ediția trecută de campionat își adjudecase medaliile de argint.