ActualitateSport/Life

Două sportive de la CSM Constanța, la Campionatul European de Maraton de la Bascov

Două sportive ale secției de kaiac-canoe de la CSM Constanța vor reprezenta România în această săptămână la Campionatul European de Maraton de la Bascov.

Janette Ciocârlie Herrero, campioană națională pe distanța de 19km la kaiac simplu, va participa în proba de dublu K2 pe distanță lungă, iar Andreea Bianca Alexandrov, vicecampioană națională la maraton 19km în proba de canoe simplu, va lua startul în proba de simplu C1 pe distanță scurtă.

Timp de 6 zile, 475 de sportivi din 30 de țări se vor întrece pentru titlurile europene pe lacul Bascov-Budeasa din Pitești. Sportivele clubului de pe litoral sunt antrenate la Constanța de Gabriel Aftenie și Alina Chirilă.

 

Related Articles

Back to top button