CSM Constanța, rezultate promițătoare la Campionatul Național de spadă pentru copii

Sportivii secției de scrimă de la CSM Constanța au participat la Campionatul Național de spadă pentru copii, unde au avut ocazia să își testeze nivelul de pregătire și să acumuleze experiență în compania celor mai buni tineri spadasini din țară.
Cea mai bună clasare a delegației constănțene a fost obținută de Otilia Pescaru, care a încheiat competiția pe locul 7 la categoria U11.
La categoria U13, Letizia Gioadă s-a clasat pe locul 37, iar Melisa Atalay a ocupat locul 53.
La categoria U9, Tudor Chitic a avut, la rândul său, un concurs util, încheind competiția pe locul 20.
Sportivii sunt pregătiți de antrenoarea Mihaela Ion, iar participarea la astfel de competiții contribuie la dezvoltarea și acumularea experienței necesare pentru viitoarele întreceri.
Reprezentanții CSM Constanța au transmis felicitări tuturor sportivilor și le-au urat mult succes în competițiile următoare.



